Koloseum po renowacji zainicjowanej przez Tod’s.
08.10.2020

Tod’s i ochrona zabytków.

Marka TOD’s pochodzi z Włoch i specjalizuje się w produkcji luksusowego obuwia, które słynie ze względu na swoją jakość i precyzję wykonania.

Miejsca & podróże
Autor: Lizaveta Stecko, Anna Palacz, Translation: Available
Czas czytania: 12 min
Styl tekstu

TOD’s jest firmą rodzinną, która została założona przez Filippo Della Valle na początku XX wieku jako mały warsztat obuwniczy, później przejęty i rozbudowany przez kolejne pokolenia. Z biegiem czasu firma przekształciła się w spółkę, poszerzając się za pomocą nabywania i wprowadzania nowych prestiżowych marek: Roger Vivier, Hogan i Fay. Firma uważa się za symbol włoskiego życia – połączenie tradycji i innowacyjnego podejścia.

Za kluczowe zobowiązanie marki TOD’s uznaje ochronę i promocję dziedzictwa kulturowego. W 2011 roku TOD’s zadeklarowało, że sfinansuje renowację rzymskiego Koloseum – symbolu Włoch. Po pięciu latach ciężkiej pracy i gigantycznej inwestycji, widzom ukazała się odnowiona budowla. Działanie to wpłynęło na postrzeganie i świadomość marki w znaczący sposób: poza umieszczeniem obszernej informacji na stronach firmy i Koloseum, na odwrocie każdego biletu do amfiteatru został umieszczony logotyp TOD’s. Przy 5-6 milionach osób zwiedzających rocznie Koloseum, wzrosła istotnie rozpoznawalność marki TOD’s na całym świecie.

PAC Milano – centrum sztuki współczesnej współpracujące z Tod’s. http://www.pacmilano.it/en/guided-tours/

Kontynuując tradycję wspierania włoskiej kultury marka TOD’s  jest zaangażowana w sponsoring corocznych wydarzeń w mediolańskim pawilonie sztuki współczesnej PAC. Sam budynek ma za sobą długą i skomplikowaną historię, od zniszczeń podczas wojny do bombardowania przez włoską mafię – za każdym razem jednak miejsce udawało się wskrzesić. Program PAC oferuje szeroki zakres działań i wystaw, promuje rozpowszechnianie wiedzy o sztuce współczesnej, gości znanych artystów z całego świata. PAC stawia na badanie i eksperymentowanie, dotarcie do tematów jeszcze nieznanych dla publiczności.

Tagi

#architektura#tods#koloseum ...

Udostępnij