01.01.2021

Sztuka emocji. Emocje w sztuce

„Terapii jest bliżej do sztuki niż do medycyny. Podobnie jak sztuka, powinna zmieniać percepcję” – mawiał James Hillman, amerykański psycholog, autor (wspólnie z Michaelem Venturą) książki „We’ve Had a Hundred Years of Psychotherapy – And the World’s Getting Worse”.

Miejsca & podróże
Autor: Redakcja, Translation:
Styl tekstu

Ten cytat stał się mottem cyklu spotkań „Sztuka emocji. Emocje w sztuce” – organizowanego przez Fundację Artystyczną Podróż Hestii. Sztuka nie istnieje bez emocji. Są one jej źródłem (emocje artysty) i celem (emocje odbiorcy). Czy może być też realnym narzędziem w rękach psychologii? W roku 2020, w którym wszyscy szukaliśmy nowych sposobów zmiany percepcji i radzenia sobie z rzeczywistością zarówno sztuka jak i psychologia stały się niezwykle istotne. Dlatego Magdalena Kąkolewska i Maciej Maćkowiak z Fundacji APH zapraszają psychologów, szkoleniowców pracujących z emocjami, by wspólnie szukać punktów wspólnych, inspirować artystycznie i oswajać emocje.

Spotkania styczniowe są otwarte dla publiczności. Najbliższe – 11 stycznia 2021 roku – zatytułowane „Emocje jako nasz drogowskaz” poświęcone będzie emocjom, które w ubiegłym już roku były powszechne: rozczarowaniu i nadziei. Gościnią będzie Monika Witkowska, z wykształcenia ekonomistka, która od 6 lat promuje slow life, praktykuje uważność i prowadzi szkolenia z redukcji stresu.

Szczegóły wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/437217137449693

Tagi

#sztuka#mackowiak#emocje ...

Udostępnij