A Dictionary Of Colors Combinations, źr.: https://www.presentandcorrect.com/
25.01.2022

A Dictionary Of Color Combinations, vol. I i II

Mem z „paletą barw Polski” – 6 różnymi odcieniami brudnej szarości – robi kolejną rundę po mediach społecznościowych. Jeśli macie dość szarzyzny i wahań biometru – zajrzyjcie do „Słownika kombinacji barw”.

Architektura & design
Autor: Maja Wolniewska, Translation:
Styl tekstu

„A Dictionary Of Colors Combinations” zostało po raz pierwsze wydane w latach 1933 – 1934 i składało się z 6 tomów, występujących pod wspólną nazwą „Haishoku Sōkan”. Autor cyklu, Sanzo Wada, tworząc swój barwny słownik, inspirował się kolorami obecnymi w naturze, w tym w znacznej mierze zmieniającymi się porami roku (72 palety kolorystyczne). Kolejny tom został wzbogacony o zestawienia barw wykorzystywane w tradycyjnym rzemiośle, grafikach i strojach (165 połączeń kolorystycznych): autor zajmował się projektowaniem strojów i kostiumów teatralnych, doskonale odnajdywał się więc zarówno w świecie estetyki mu współczesnej jak i doświadczeń przeszłych epok. Sanzo Wada wykładał także na tokijskiej akademii sztuk pięknych, można więc założyć, że publikacja miała być adresowana nie tylko do profesjonalistów, ale także studentów, którzy potrzebowali w codziennych uczelnianych zmaganiach rodzaju ściągawki.

źr.: https://www.gloriouscreative.co.uk/

„A Dictionary of Colors Combinations” pokazuje nowoczesny kierunek myślenia Wady. Publikacja do dziś jest pozycją obowiązkową dla dizajnerów i osób zajmujących się na co dzień pracą artystyczną, choć sprawdzi się także świetnie jako prezent dla wszystkich ceniących estetykę w życiu codziennym (zwłaszcza dla osób układających skarpetki kolorami). Każdy kolor w publikacji opisany jest dwujęzycznie, najpierw w języku japońskim potem angielskim, dodatkowo barwy zostały opatrzone także kodami CMYK.”

A Dictionary Of Colors Combinations, źr.: https://www.presentandcorrect.com/

Tagi

kolorslownikpop ...

Udostępnij