źródło: materiały promocyjne
02.04.2021

Przeczytaj, Obejrzyj, Posłuchaj #11

Wybieramy najciekawsze książki, filmy, muzykę; wszystko, co może zainspirować Cię do poszerzania punktu widzenia. Co dwa tygodnie znajdziesz nową porcję naszych redakcyjnych podpowiedzi.

Moda & rzeczy
Autor: Redakcja, Translation:
Styl tekstu
źródło: materiały promocyjne

Twoja Marina jest gotowa do pobrania. Marina Abramović x WePresent

WeTransfer jest naturalnym środowiskiem wszystkich przedstawicieli branży kreatywnej. Niezbędnym do pracy, czyli do przeżycia. Bo nie ma kreacji bez wymiany plików, o czym świadczy 70 milionów użytkowników i 2 miliardy przesyłanych plików miesięcznie. Ale prócz plików dobrze powymieniać się też ideami, pomysłami, wartościami i wrażliwością. A do tego służy WePresent – art brandingowe narzędzie WeTransferu.

W marcu WePresent do współpracy zaprosiło Marinę Abramović, która przez cały rok prowadzić będzie warsztaty mindfulness; uczyć oddechu, ruchu i koncentracji. A tego kreatywni na całym świecie potrzebują być może bardziej, niż dwugigowej przepustowości WeTransfera. Abramović do projektu zaprosiła też młodych artystów z całego świata: Anę Prvački, Maurício Ianêsa, Yiannisa Pappasa, Terence’a Koha i Reginę José Galindo.

Sama Abramović o projekcie mówi: „będzie to eksploracja własnej obecności w przestrzeni i czasie.”

Która przestrzeń jest lepsza do eksploracji siebie niż WeTransfer? Który czas jest lepszy niż ten, kiedy 2GB plików z poprawkami do poprawek leci do klienta…?

M sklep MSN-u; źródło: artmuseum.pl

M sklep Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – sklep.artmuseum.pl

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie od 1 kwietnia uruchomiło swój sklep internetowy. Sprawdziliśmy – to nie był primaaprilisowy żart. A w ofercie to, czego (między innymi!) brakowało nam po zamknięciu instytucji kultury, czyli dostęp do muzealnych wydawnictw.

Na wirtualnych półkach sklepu znajdziecie książki poświęcone sztuce i kulturze współczesnej, albumy i katalogi wystaw – nawet tych sprzed kilku lat. Ale księgarnia to nie wszystko: na stronie MSN-u możecie także kupić kultowe plakaty, grafiki i pocztówki, które towarzyszyły wystawom w najważniejszej polskiej instytucji sztuki współczesnej oraz inne kolekcjonerskie przedmioty zaprojektowane przez artystki i artystów. Szczególnej uwadze polecamy limitowaną edycję jedwabnych apaszek z grafiką samego Wilhelma Sasnala, nawiązującą do stylistyki polskiej szkoły plakatu.

Na dobry początek cały asortyment wirtualnego sklepu Muzeum Sztuki Nowoczesnej można nabyć z całkiem atrakcyjną zniżką 25%. I jeszcze wiadomość na przyszłość: w M sklepie kupicie także bilety online i zarezerwujecie miejsca na wydarzenia towarzyszące, gdy te z powrotem będą dostępne dla zwiedzających.

Tagi

#msn#przeczytaj#obejrzyj ...

Udostępnij